Wyniki
Zobacz ostatnie wyniki spotkań.
Zgłoś klub
Już dzisiaj zgłoś klub do rozgrywek.
Zgłoś turniej
Już dziś zgłoś turniej do kalendarza.
Licencja zawodnika
Zarejestruj się już teraz i zostań licencjonowanym zawodnikiem tenisa.

GALERIA > Turniej Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

Turniej Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego
Ponad 60 dzieci w wieku od 5 do 10 lat rywalizowało w turnieju Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Zawody odbyły się w pięknej hali Centrum Sportu i Rekreacji Strefa Ruchu w Książenicach w dniach 4-5 marca. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Zwyciężczynią kategorii Zielonej dziewcząt została Maria Wojtaszczyk ( „Atak” Łódź). Kilka tygodni temu Marysia została nieoficjalną wicemistrzynią Polski Krasnalek w deblu i zdobyła brązowy medal w singlu. Prawdziwą bohaterką turnieju była jednak Oliwa Sybicka (MKT Stalowa Wola), która wygrała w niedzielę dwie kategorie wiekowe: Czerwoną i Pomarańczową. Warto dodać, że dzień wcześniej Oliwia wygrała w tych samych kategoriach wiekowych turniej Legia Tenis10 Cup. Są to wyniki, które muszą budzić ogromny szacunek, serdecznie gratulujemy Oliwii, jej rodzicom i trenerowi Włodzimierzowi Pikulskiemu.
Świetny mecz oglądaliśmy także w finale kategorii Pomarańczowej chłopców. Patrząc na poziom gry jaki zaprezentowali Stefan Masłowski ( Kapustka Tenis Klub Toruń) i Antoni Szary ( AT „Astra” Książenice) możemy z optymizmem patrzyć na przyszłość polskiego tenisa. Mamy bardzo zdolne dzieci, które bardzo wcześnie trafiły na korty. Naszym wspólnym zadaniem jest stworzenie im optymalnych warunków do dalszego rozwoju.

Tradycją organizowanych przez nas turniejów dla dzieci jest wspólnie pieczona pizza. Tak było i tym razem, dzieci walczyły na korcie o każdą piłkę, jedni wygrywali inni przegrywali. Jak to na turniejach było wiele radości, ale były i łzy spowodowane porażkami. Po rozegranych meczach dzieci odkładały rakiety i zakładały fartuszki, a aromat pieczonej pizzy poprawiał wszystkim humory i tak naprawdę nie było istotne kto wygrał, a kto przegrał.

Turnieje Tenis10 wymagają zaangażowania dużej grupy wolontariuszy, tak było i tym razem kilkanaście osób pomagało przygotować minikorty, wypisywało dyplomy i sędziowało mecze. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też panu Grzegorzowi Benedykcińskiemu, burmistrzowi Grodziska Mazowieckiego, za ufundowanie pięknych pucharów i firmie Decathlon Okęcie, która była sponsorem turnieju. Upominki dla wszystkich uczestników turnieju ufundował także OSiR z Grodziska Mazowieckiego.

Organizatorami turnieju Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego byli: Strefa Ruchu Książenice, Klub Sportowy „Tennis Life” Brwinów i Akademia Sportu Strefy Ruchu Książenice.
NAWIGATOR
Partnerzy Programu