Wyniki
Zobacz ostatnie wyniki spotkań.
Zgłoś klub
Już dzisiaj zgłoś klub do rozgrywek.
Zgłoś turniej
Już dziś zgłoś turniej do kalendarza.
Licencja zawodnika
Zarejestruj się już teraz i zostań licencjonowanym zawodnikiem tenisa.

AKTUALNOŚCI

Tenis 10 Cup o Puchar Agnieszki Radwańskiej

Tenis 10 Cup o Puchar Agnieszki Radwańskiej
W dniach 12—13 marca na kortach nowo powstałego obiektu sportowo—rekreacyjnego Sportoteka Puszczykowo odbył się ogólnopolski turniej dla dzieci „Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej“.

Była to już druga impreza z cyklu współorganizowanego przez fairPlayce w Poznaniu i puszczykowską Sportotekę. Główną ideą przyświecającą organizatorom jest promowanie tenisa wśród najmłodszych oraz stworzenie jak najlepszych warunków do rywalizacji dla dzieci w wieku 5—10 lat. Do udziału w projekcie udało się zaprosić najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską.

Zespół kilkunastu osób dba o to, żeby dziecięce rozgrywki w jak największym zakresie przypominały profesjonalne turnieje tenisowe. Cykl posiada własną stronę internetową (www.tenis10cup.pl), za pomocą której zawodnicy zgłaszają się do turnieju. Znajdują się na niej również szczegóły na temat rozgrywek, a także informacje na temat patronki turnieju (Agnieszki Radwańskiej), partnerów oraz organizatorów. Utworzono również profil facebook (facebook.com/tenis10cup), gdzie na bieżąco umieszczane są zdjęcia oraz relacje turniejowe.

Drugą impezę z cyklu poprzedziła konferencja prasowa. Siódemgo marca w sali konferencyjnej Sportoteki w Puszczykowie o tym dużym, całorocznym wydarzeniu tenisowym opowiadali dziennikarzom burmistrz Puszczykowa – pan Andrzej Balcerek, właściciciel ośrodka Sportoteka – Arkadiusz Krzyżański oraz bezpośredni organizatorzy turniejów: współwłaściciel Parku Sportowo-Rekreacyjnego fairPlayce w poznańskich Naramowicach – Jakub Rękoś oraz trener-koordynator z tego ośrodka – Jan Marcinkowski, a także Michał Filipiak – menedżer puszczykowskiej Sportoteki.

Podczas każdej z imprez dzieci otrzymują upominki oraz dyplomy. Na najlepszych czekają medale oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju. Zwycięzcy całego cyklu podpiszą roczny kontrakt ze sponsorem turnieju — firmą Babolat i otrzymają sprzęt tenisowy.

Wyniki meczów finałowych:
Kategoria niebieska: Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) — Kamil Andrzejewski (AZS Poznań) 7/2
Kategoria czerwona: Oliwer Miśkiewicz (MMKT Łęczyca) — Stefan Masłowski (Niestowarzyszony) 7/4 7/3
Kategoria pomarańczowa (dziewczynki): Marta Wojtaszczyk (MKT Łódź) — Amelia Paszun (KT Skórzewo) 4/1
Kategoria pomarańczowa (chłopcy): Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia) — Jakub Chmiel (AZS Poznań) 4/1
Kategoria zielona: Amelia Ciesielczyk (ST RP Sport Olsztyn)— Krzysztof Dorczyński (Centrum Tenisowe Sobota) 4/1 4/1
Partnerami drugiej imprezy byli: ActivSport, Babolat, Lexus, Colian, Restauracja Nad Różanym Potokiem, MyMusic.
Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta Puszczykowa pan Andrzej Balcerek.
Organizatorzy są bardzo zadowoleni z frekwencji. Po dwóch turniejach na listach rankingowych znajdują się nazwiska aż 128 dzieci, sklasyfikowanych w 4 kategoriach wiekowych: niebieskiej (do 7 lat), czerwonej (do 8 lat), pomarańczowej (do 9 lat) i zielonej (do 10 lat).
NAWIGATOR
Partnerzy Programu