AKTUALNOŚCI

TALENCIAKI 2021

W 2021 roku zapraszamy do wzięcia udziału w serii prestiżowych turniejów dla dzieci pod nazwą „TALENCIAKI”.
Cykl przeznaczony jest dla młodych graczy wybijających się w dotychczasowych turniejach w kategorii zielonej oraz pomarańczowej, przede wszystkim dla urodzonych w roku 2011. Do udziału w kategorii zielonej zapraszamy także dzieci z rocznika 2010 urodzonych w drugiej połowie roku lub za specjalną zgodą PZT, młodszych z rocznika 2012. Do udziału w turniejach kategorii pomarańczowej zapraszamy dzieci urodzone w roku 2012.
Korespondując ze 100-leciem PZT, projekt ma charakter przede wszystkim edukacyjny, stąd promowane oraz premiowane będą nie tylko wyniki sportowe, ale i uczestnictwo oraz postawa Fair Play. Najważniejszą sprawą dla PZT jest równe wspomaganie młodych zawodników w rozwoju stąd też turnieje będą miały charakter grupowy, rozgrywana będzie także gra podwójna oraz organizowane warsztaty dla rodziców i trenerów. Staramy się zachęcić trenerów, dzieci oraz rodziców, by w pełni wykorzystały potencjał programu „Tenis 10”, pozostały w nim jak najdłużej i nie przechodziły do dorosłego tenisa zbyt szybko,
bo to prawie zawsze odbywa się ze szkodą dla ich rozwoju. Postawa w turniejach będzie najważniejszym kryterium do powoływania do programów wsparcia Polskiego Związku Tenisowego, w tym Programu Identyfikacji Talentów oraz w przyszłości do kadry U12.

Regulamin serii dostępny poniżej!
NAWIGATOR
Partnerzy Programu