AKTUALNOŚCI

Konferencja Tenis 10 już za nami!

16 listopada w warszawskim klubie „Orzeł” odbyła się kolejna edycja Konferencji Tenis 10. Wzięło w niej udział ponad 230 trenerów z całej Polski. Spotkanie poprowadziło 6 wykładowców: Jarosław Wołąsewicz - trener CS U12, Bolesław Szmyd - trener przygotowania motorycznego, Karolina Wałęsa – Koordynator Programu Tenis 10, Krzysztof Walter i Jacek Multan - trenerzy szkolenia podstawowego, na czele których stanął nie kto inny jak Mark Tennant!!

Konferencja wystartowała z wysokiego C, spotkanie z trenerami rozpoczęli Jarosław Wołąsewicz i Bolesław Szmyd omawiając podstawowe wzorce ruchowe jako fundament techniki tenisowej. Było konkretnie, dynamicznie, przede wszystkim z troską o słuchacza. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Następnie Karolina Wałęsa opowiedziała o Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa. Po krótkiej przerwie, gość specjalny – Mark Tennant przedstawił znaczenie doskonalenia serwisu oraz rozwijanie umiejętności gry ofensywnej i defensywnej na poziomach pomarańczowym i zielonym. Konferencję ciekawie zakończyli Krzysztof Walter i Jacek Multan wraz z dziećmi przedstawiając program metodyczny „Drugi Krok” (K. Walter) oraz rozgrzewkę zintegrowaną i specjalistyczną (J. Multan).

Podczas wydarzenia Polski Związek Tenisowy rozpoczął proces dystrybucji materiałów dydaktycznych oraz sprzętu dla 15 klubów, które przyłączyły się do Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa. Jest oczywiste, że Konferencja Tenis 10 jest jedną z najbardziej oczekiwanych pośród trenerów. To doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami i wiedzą zdobytymi na kortach. Organizatorzy z ramienia Polskiego Związku Tenisowego, zmotywowani bardzo pozytywnym odbiorem wydarzenia już planują kolejne.
NAWIGATOR
Partnerzy Programu